Sklepik rowerologii

„NORDKAPP Kolarska Mekka”

Piotr Kolenda
Cena: 16 zł

piotrkolenda_nordkapp

 

Koszt przesyłki: 1 lub 2 książki = 5 zł

Książka ta jest poświęcona mojej podróży na północny kraniec Europy, którą to odbyłem na przełomie czerwca i lipca 2007 roku.
Trochę czasu poświęcam w niej samym przygotowaniom do wyprawy: sprzętowi i wyposażeniu potrzebnemu do samotnej eskapady.
Start do wyprawy nastąpił z lotniska Arlanda pod Sztokholmem (tam doleciałem z Warszawy). Następnie kierowałem się brzegiem Zatoki Botnickiej do granicy z Finlandią.
Zielono-niebieska Szwecja powoli zamieniała się w szaro-rudą, północną Finlandię, Lasy ustępowały miejsca skałom a łagodne pagórki coraz wyższym szczytom.
Zaznałem gwałtownych zmian pogody, gdy nagle w środku lata pojawia się zima.
Poznałem tam pewnego Włocha, z którym obecnie przemierzam inne zakątki Europy.
Po „zdobyciu” przylądka skierowałem się na południe do Narwiku…
Cóż więcej pisać?
Kolorowe i czarno-białe zdjęcia dopowiedzą Wam resztę. Zapraszam więc do lektury. Jak do tej pory czytelnicy chwalą sobie tę pozycję.Postanowiłem zatem wziąć udział w konkursie o nagrodę Ryszarda Kapuścińskiego na najlepszy dokument literacki 2010 roku. Co prawda nie udało mi się zakwalifikować do półfinałowej dziesiątki (znalazło się w niej trzech polskich autorów), ale dzięki udziałowi w konkursie mogłem zaistnieć na wydawniczym rynku. Już ukazała się druga pozycja: „Na dwóch kołach dookoła złotego Lenina”. Tym razem jedziemy (ja i Vincenzo) z Moskwy do Krakowa szukając włoskich śladów z okresu II Wojny Światowej.

„NA DWÓCH KOŁACH DOOKOŁA ZŁOTEGO LENINA”

Piotr Kolenda
Cena: 18 zł

piotrkolenda_nadwochkolach

 

Koszt przesyłki: 1 lub 2 książki = 5 zł

Piętnaście dni na rowerze polsko-włoskiego duetu. Podróż z Moskwy przez Woroneż do Rossoszy, a dalej szlakiem wycofujących się oddziałów włoskich po klęsce na froncie wschodnim. Charków, Kijów, Lwów, ciekawostki z „życia” przejścia granicznego, wreszcie Polska. Obserwacja codziennego życia Rosjan, Ukraińców i Polaków z perspektywy rowerowego siodełka. W Wieliczce przyjaciele rozstają się; Vincenzo podąża do Włoch, Piotr do rodzinnej Łodzi. Całość ilustrowana kolorowymi i czarno-białymi zdjęciami

„FONDUE – między ziemią a niebem”

Piotr Kolenda
Cena: 29 zł

 

piotrkolenda_fondue

Koszt przesyłki: 7 zł (przy zakupie 3 sztuk)

Fondue… to zbiór opowiadań. O europejskich tygodniach turystyki kolarskiej we Francji, Szwajcarii, Belgii, Portugalii i Polsce. To kolejna podróż z Vincenzo – tym razem z północy Włoch przez Austrię, Słowację, Polskę i Białoruś do rosyjskiego St. Petersburga, poprzedzona jazdą z Lombardii do Toskanii, gdzie w Orsigna mieszkał i umarł mój „guru” reportażu – Tiziano Terzani, to wreszcie podróż z Polski do Bergamo na uroczystości związane z pewną rocznicą oraz kilka innych opowiadań.

 

Jesteś zainteresowany zakupieniem książek?

Wypełnij poniższy formularz.

Twoje imię i nazwisko (wymagane):

Twój e-mail (wymagane):

Chcę zamówić książkę (wymagane):

Uwagi: